ZŠ s MŠ Liptovská Lúžna 569

NÁŠ ŠKOLSKÝ KLUB

Narodeniny a meniny deti z ŠKD

NAŠI SMEJKOVIA

Prázdninové návraty  fotogaléria

Náš prvý prázdninový týždeň v ŠKD bol plný zábavy.

Hneď v pondelok sme boli na výlete v Bánskom - tam sme si opekali špekáčiky, po ktorých sme si pochutnali na zdravom dezerte  - čučoriedkach, jahôdkach a malinách, ktoré sme si nazbierali. Súťažili sme v hádzaní šišiek na cieľ, púšťaní lodičiek v potôčiku, prekonávali prírodné prekážky, hrali sme sa stromovú naháňačku, zbierali a poznávali bylinky a ich liečivé účinky na naše zdravie.

utorok sme sa vybrali autobusom na Donovaly. Navštívili sme hlavné mesto detí-Donovalkovo, kde sme zažili deň plný zábavy a tvorivosti .Veľa sme sa aj naučili a  získali sme vodičský a farmársky  preukaz. Počasie nám prialo a nám sa ani nechcelo ísť domov.

V stredu sme sa vydali opačným smerom. Cieľom našej cesty bola Liptov Aréna pri Tatralandii v Liptovskom Mikuláši, kde sme navštívili expozíciu z legokociek. Obdivovali sme scenérie, lode, letiská,koľajisko po ktorom premíval vláčik a iné krásne výtvory z lega. Z veľkého množstva aktivít sme si vyskúšali skoro všetky:

- vytvíranie lego-obrázkov podľa predlohyalebo vlastnej faantázie

-voľné kreatívne skladanie z lego-skladačiek rôznych veľkostí

-preteky s lego-autami na diaľkové ovládanie

-hranie originálnych stolných hier

-maľovanie legom na grafity stenu......

Potom sme sa v centre mesta osviežili zmrzlinou a v obchodnom dome sme si nakúpili hračky a darčeky domov. Zážitkom bola aj cesta vlakom tam aj naspäť, nakoľko niektorí z nás ešte vlakom necestovali.

Štvrtok-štátny sviatok, sme  boli doma, a zbierali sme sily na piatok, ktorý

sa niesol v športovom duchu. Súťažili sme v rôznych disciplínach za ktoré sme získavali body.

Víťazi boli odmenení vecnými cenami a všetci ostatní  sladkosťou.

Smejkovia 1.odd. ŠKD s pani vychovávateľkou Valušiakovou

ZIMNÉ RADOVÁNKY