ZŠ s MŠ Liptovská Lúžna 569

NÁŠ ŠKOLSKÝ KLUB

Narodeniny a meniny deti z ŠKD

Materská škola

TAKTO SME ZAČÍNALI

Keď sa pozrieme do minulosti  zistíme, že zriadenie materskej  školy v našej obci sa rodilo veľmi ťažko. Svoju činnosť začínala v roku 1948 v súkromných domoch u Poliakov, u Cecílie Kontrovej a na vyšnom konci v dome u Serafínov. Boli tam však nevýhodné podmienky pre prevádzku materskej školy. Prvými opatrovateľkami boli rehoľné sestry. Oveľa neskôr po uvoľnení pavilónu pod kostolom  sa zriadili dve triedy materskej školy aj s kuchyňou. Chýbali tu však hygienické zariadenia. Tie boli vonku a deti chodili do nich cez školský dvor. Nebola tam miestnosť pre riaditeľku ani učiteľky. Problémom začať s výstavbou novej materskej školy bol pozemok  pod budovu a napojenie na zdravú pitnú vodu. Nová materská škola sa začala stavať až v roku 1990 a do užívania bola daná v roku 25.8.1992.

V budove sú tri triedy materskej školy a spoločná školská jedáleň pre deti MŠ a žiakov ZŠ. K budove patrí školský dvor s hojdačkami, preliezkami, ktorý sa využíva pri pobyte vonku.

KOLEKTÍV PEDAGOGICKÝCH ZAMESTNANCOV:

1. PaedDr. Mária Bystričanová zástupkyňa riaditeľa ZŠ s MŠ pre MŠ